Renata Alechnowicz

Renata Alechnowicz

- Właścicielka Szkoły Rodzenia DAR, Położna

Jestem położną, mgr nauk o rodzinie, absolwentką WUM, Międzynarodowym  Dyplomowanym Konsultantem Laktacyjnym (IBCLC). Od początku swojej pracy zawodowej, czyli od 1996 roku  związana jestem ze Szpitalem św. Zofii w Warszawie (obecnie Centrum Medyczne „Żelazna”). Pracuję w Bloku Porodowym i Przyszpitalnym Domu Narodzin. Ciekawość  świata i pragnienie doświadczenia  porodu w dalekiej, nieznanej kulturze, zaprowadziła mnie do Afryki , gdzie jako położna mogłam pomagać Zambijskim kobietom  i ich dzieciom. Właścicielka Szkoły Rodzenia „DAR…, nad którym warto się zatrzymać”. Miłośniczka tańca, szczególnie towarzyskiego.

Dorota Wolak

Dorota Wolak

- Położna

Jestem położną, absolwentką Medycznego Studium Zawodowego w Warszawie oraz Akademii Medycznej w Lublinie, Kierunek Położnictwo.  Od 2004 roku posiadam certyfikat Międzynarodowego Dyplomowanego Konsultanta Laktacyjnego (IBCLC). Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w oddziałach Patologii Ciąży, Bloku Porodowego, a obecnie w Oddziale Położniczym. W latach 2007-2011 pracowałam jako położna Bloku Porodowego w CUMH w Cork, w południowej Irlandii. Doświadczyłam tam innego modelu położnictwa w  multikulturowym zespole. Dzięki swojej pracy mogę towarzyszyć młodym rodzicom w początkach ich macierzyństwa i ojcostwa. Jako doradca laktacyjny dzielę się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem. Wspieram i dopinguję mamy w wyborze najlepszego sposobu żywienia dziecka jakim jest karmienie piersią. Prywatnie miłośniczka jazdy na rolkach i łyżwach. Czas spędzany w moim ogrodzie wśród kwiatów to dla mnie przyjemność.

Wiola Mierzejewska

Wiola Mierzejewska

- Położna

Od 20-lat jestem położną, absolwentką WUM, instruktorką aktywnej szkoły rodzenia, instruktorką masażu dziecięcego, wspierającego dotyk. Pracując wiele lat w Oddziale Patologii Ciąży wspierałam kobiety, gdy do porodu było jeszcze daleko, gdy ich niepewność, lęk przeplatała się z radosnym oczekiwaniem. Wiele razy „walczyłam” o rozpoczęcie laktacji po porodzie z satysfakcjonującym skutkiem. Obecnie towarzyszę Kobiecie i Jej dziecku w porodzie. Nadal też uczę młodych rodziców jak pielęgnować maleństwo. Wszystkie etapy mojej pracy zawodowej są mi bliskie. To nie tylko moja praca - to moje życie. Pracuję  Centrum Medyczne „Żelazna". Prywatnie jestem mamą 19-letniego syna. Jestem pasjonatką jazdy na rowerze.

Renata Gabryszuk

Renata Gabryszuk

- Położna

Jestem położną, mgr nauk o rodzinie - absolwentką UKSW oraz absolwentką WUM. Od roku 1996 pracuję w  Centrum Medyczne "Żelazna". Poza pracą w Szpitalu od wielu lat prowadzę zajęcia w Szkole Rodzenia "Zosieńka". Praca zawodowa i towarzyszenie rodzicom oczekującym na narodziny dziecka jest moją życiową pasją.

Anna Jakóbik

Anna Jakóbik

- Fizjoterapeutka

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, certyfikowaną terapeutką uroginekologiczną po specjalistycznym kursie Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego oraz terapeutką treningu mięśni dna miednicy wg koncepcji BeBo®. Pracuję w Centrum Medycznym „Żelazna” w Warszawie, gdzie wspieram kobiety w ramach jedynego w Polsce Programu Wczesnej Rehabilitacji Poporodowej oraz podczas indywidualnej terapii w Przychodni św. Zofii. Uczestniczę w wielu szkoleniach z rehabilitacji okołoporodowej, uroginekologicznej,  nowoczesnych metod fizjoterapeutycznych. Jestem też doradcą noszenia w chustach po kursie zaawansowanym ClauWi®,  instruktorem masażu Shantala. Szczęśliwa żona i mama  Gabrysi i  Oli.

Magdalena Krauze

Magdalena Krauze

- Położna

Jestem położną od 2004 roku. Skończyłam studia w Katowicach i w Warszawie na Akademii Medycznej uzyskując tytuł licencjata, a później magistra położnictwa. Od samego początku swojej pracy zawodowej jestem związana z Centrum Medycznym Żelazna  (Blok Porodowy), a od 2007 roku pracuję także jako wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Łączę dydaktykę z pracą zawodową, ucząc studentów położnictwa podstaw zawodu. W Szkole Rodzenia omawiam zagadnienia z perspektywy położnej, dydaktyka, ale także mamy, bo mam dwóch wspaniałych synów. Ciągle się dokształcam, szukam inspiracji i ciekawych rozwiązań warunkujących dobrą praktykę położnej. Moja praca jest moim powołaniem i pasją.

Katarzyna Mosak

Katarzyna Mosak

- Położna

Jestem położną, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Studia magisterskie ukończyłam z wyróżnieniem Rektora w 2016 roku. Wiedzę i doświadczenie zdobywałam również w trakcie rocznego pobytu w Turcji. Od samego początku swojej pracy zawodowej jestem związana z Centrum Medycznym Żelazna (Blok Porodowy). W wolnych chwilach zapalona podróżniczka. Na co dzień preferuję sportowy i zdrowy tryb życia. W każdą aktywność wkładam dużo zaangażowania i energii. W pracy zawodowej jestem cierpliwa, wyrozumiała i pełna pasji.

Sylwia Rychlewicz

Sylwia Rychlewicz

- Położna

Jestem położną od 2015 roku. Ukończyłam Warszawski Uniwersytet Medyczny z wyróżnieniem rektora. Zawodowo od początku jestem związana ze szpitalem św. Zofii w Warszawie. W swojej karierze pracowałam na różnych oddziałach (Oddział Wcześniaków i Patologii Noworodka, Blok Porodowy, Blok Operacyjny), dzięki czemu posiadam wiedzę, którą z wielką przyjemnością dzielę się podczas zajęć w szkole rodzenia. Prywatnie miłośniczka muzyki, seriali i książek.

Ela Wachnicka

Ela Wachnicka

- Położna

Jestem położną, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, która obecnie spełnia się zawodowo w Warszawie. Pracuję w Centrum Medycznym „Żelazna” wspierając kobiety w powikłanych ciążach oraz w opiece nad swoimi maleństwami tuż po porodzie. Staram się wkładać w swoją pracę całe serce oraz zaangażowanie, natomiast edukowanie ciężarnych sprawia mi niesamowitą przyjemność. Myśl, że poprzez przekazywanie wiedzy, mogę choć trochę zmniejszyć troski przyszłych rodziców jest dla mnie największą nagrodą. Moją drugą miłością jest muzyka, gdyż śpiewam nie tylko w zaciszu swojego domu.